Superior XP 929, MATTE BLACK/WHITE, 2021, Terrengsykkel

Superior XP 929, MATTE BLACK/WHITE, 2021, Terrengsykkel

  • Lett karbonramme med moderne geometri
  • 1x12 Shimano Deore drivverk
  • RockShox Recon dempegaffel
  • ONE1 alu cockpit med 76 cm bredt styre, for maks kontroll i tekniske partier

Lett og rask karbonhardtail fra Superior med moderne geometri. Geometrien med 69 graders styrevinkel gir deg trygghet i bratte utforkjøringer og i rufsete partier. Dempegaffelen fra RockShox kan selvfølgelig låses ved hjelp av lockouten på styret. Shimano Deore 1x12 gir og hydrauliske skivebremser betyr solid kvalitet og topp funksjonalitet.

Hardtailen er ikke død! Det er sykkeltypen som fungerer til det meste. Er du ute på grustur og får lyst til å svinge av og gjøre det til en stitur i stede? Null problem. Ramme, dempegaffel, to hjul og et drivverk som får deg fremover. Færre bevegelige deler enn på en fulldempet terrengsykkel betyr mindre som kan gå i stykker. Enkelheten og følelsen av perfekt respons i hvert tråkk gjør at hardtail terrengsykkel fremdeles er en type sykkel mange burde vurdere. Superior er kanskje Europas raskest voksende sykkelmerke og produserer gode sykler i alle kategorier, og spesielt innenfor terrengsykling. Med mottoet #ALWAYSRACE viser de at de at de alltid vil være med og alltid vil levere. Superior har markert seg kraftig i verdenscupen i terrengsykkel og vårt eget sykkellag Birk Sport Racing kommer også til å bruke sykler fra Superior i år.

Leveres uten pedaler

Til info, denne modellen blir levert uten pedaler fordi mange kunder vil velge selv hva slags pedal de vil bruke. Sjekk ut våre pedaler her eller i tilbehør-fanen der vi har lagt pedaler som passer bra til denne modellen.

RAMMECarbon MTB Race Pro Mid Modulus, Race Geometry, Tapered Head Tube, BB92, SR dropout, Boost Thru Axle 12x148 mm, Inner Cable Routing
STYRELAGERACROS AZX-220 R4, ZS44/28.6 | ZS56/40, BlockLock 150°
GAFFELRockShox Recon Silver RL R, Tapered, SoloAir, 15x110mm axle, 100mm travel
GIR1x12
GIRSKIFTERSHIMANO DEORE SL-M6100-IR RapidFire Plus, 12-speed
GIR BAKSHIMANO DEORE RD-M6100 Shadow Plus
KRANKSHIMANO FC-MT510, 34T
KASSETTSHIMANO CS-M6100-12, 10-51T
KRANKLAGERBB-MT500PA PressFit, shell 41x92mm
KJEDESHIMANO CN-M6100
STYREONE1 Race, Horizon Bow, 9° backsweep, 5mm rise, 760mm, 31.8mm
STEMONE1 Race Alloy, 31.8mm, -7°
HOLKERONE1 VLG-1661D2N, Lock-On
BREMSERSHIMANO BL-M4100/BR-MT410, hydraulic disc brake
SETEfizik Taiga
SETEPINNEONE1 Race Alloy, SP 218, 27.2mm
NAV FORANSHIMANO HB-MT410-B, 32H, CENTER LOCK, 15x110mm THRU Type AXLE
NAV BAKSHIMANO FH-MT410, 32H, CENTER LOCK, 12x148mm THRU Type AXLE
FELGERStars J25DH, 32H
DEKKSchwalbe Racing Ralph Performance, 29x2.25", ADDIX
EIKERSapim Race, Stainless Black/Sapim Laser, Stainless Black
VEKT11,7 kg

STØRRELSESGUIDE

 


 

Størrelse Rytterhøyde
15.5 160-169 cm
17.5 170-179 cm
19 180-188 cm
21 189-205 cm

 

FRAME SIZE

15.5"

S

17.5"

M

19.0"

L

21.0"

XL

WHEEL SIZE29292929
SEAT TUBE LENGTH (MM)393431482533
SEAT TUBE ANGLE (DEGREE)74747474
EFFECTIVE TOP TUBE LENGTH (MM)595620640655
REACH (MM)425428465477
STACK HEIGHT (MM)591602611620
HEAD TUBE LENGTH (MM)90100110120
HEAD TUBE ANGLE (DEGREE)69696969
CHAINSTAY LENGTH (MM)432432432432
BB DROP (MM)55555555
WHEELBASE (MM)1107113311541169
HANDLEBAR WIDTH (MM)760760760760
STEM LENGTH (MM)60608080
CRANK LENGTH (MM)170175175175
SEAT POST LENGTH (MM)400400400400
Reviews